Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız saç ekiminde, saçın kazınmasına gerek duyulmadığı için, işlemi geçiren hastalar daha hızlı bir şekilde günlük hayata geri dönebilmektedirler.  Erkeklerde açılma ilk başta ön körfez olarak da adlandırılan ön bölgede gözlenmektedir. Saç çizgisinin de kaybolmasıyla dökülme tepelere doğru uzanır. Bu bölgede saç ekimi gerçekleştirilirken saçların tamamını tıraş etmeye gerek duyulmamaktadır. Hareket kabiliyeti yüksek bölgelerde saçlar seyrekleşiyor ise bu bölgelerde de tıraş edilmeden FUE yöntemiyle ekim gerçekleştirmek mümkündür. 

Genellikle donör bölge olarak kullanılan ense bölgesindeki saçları 4cm’den uzun hastalarda tıraşsız uygulama yapmak daha mümkündür. Ense bölgesinde aralarda diğer saçların kapatacağı bölgerede dönor alınacak saçlar kısaltılarak toplama işlemi gerçekleştirilir. 

Tıraşsız saç ekimi nasıl uygulanır?

  • Tıraşsız saç ekiminin uygulanmasından önce kişinin saçını doktorun belirttiği şekilde uzatması gerekmektedir. 
  • Uygulamaya başlamadan önce saç analizi yapılarak hangi bölgenin donör bölge olmaya daha uygun olduğu tespit edilir. 
  • Greftler donör bölgeden uzmanlar tarafından donör dokuya hiçbir zarar vermeden dikkatli bir şekilde toplanır. 
  • Toplanan greftler ekim işlemi için hazır hale getirilir. 
  • Greftlerin özel bir cihazla ekimleri gerçekleştirilir. 
  • Ekim işlemi tıraş olmadan gerçekleştirildiğinden iyileşme sürecinde oluşabilecek kabuklanmalar diğer saçlar tarafından kapanacaktır. Bu sayede hastanın gündelik işlerine geri dönmesi daha kısa sürede gerçekleşmektedir.

Tıraşlı saç ekimi ile tıraşsız saç ekimi arasındaki fark nedir? 
Özellikle erkekler saçlarını 1 numaraya vurdurmak istemedikleri için tıraşsız saç ekimini tercih etmektedirler. Fakat tepe bölgesi tamamen boş olan veya başka bölgelerde de olsa çok yoğun bir ekime ihtiyaç duyulan kişilerde tıraşlı FUE yapılmak zorundadır. Tıraşsız FUE’nin uygulanması için ekim bölgesinin küçük olması veya saç köklerinin arasında, saç ekimi yapılmasına uygun olacak derece bir seyreklik olması gerekmektedir. 

BİLGİ ALMAK İÇİN
FORMU DOLDURUN!