FUE Saç Ekimi

FUE tekniği en yaygın saç ekimi tekniklerinden biridir. Konforlu bir ekim işlemi olduğu ve uygulama sonrasında iz bırakmadığı için oldukça tercih edilen bir yöntemdir.İşlemin uygulanacağı hastalara lokal anestezi uygulandığı için hastalar herhangi bir acı duymamaktadır. İşlem lokal anestezi ile gerçekleştiği için hastal işlemler sırasında konforlu bir şekilde sohbet edebilir, gazete veya dergi ile vakit geçirebilirler. Belirlenen donör bölgeden toplanan greftlerin seyrekliğin bulunduğu bölgeye FUE tekniği ile ekilmesiyle gerçekleşir.

FUE tekniği ile saç ekimi nasıl uygulanır? 
FUe tekniği ile saç ekimi uygulanacak hastaların saçları daha rahat ve sağlıklı ekim yapılması adına 1 mm'den de kısa olacak şekilde tıraş edilir. Saç köklerin analizi yapılarak donör bölge belirlenir. Daha verimli bir ekim yapabilmek adına ekimin yapılacağı bölgenin özellikleri belirlenir. Ardından hastanın herhangi bir acı duymaması ve konforlu bir işlem geçirmesi için, hastaya lokal anestezi uygulanır.  FUE tekniği ile saç ekimi 3 ana işlemden oluşmaktadır. 

1.Donör bölgeden greftlerin toplanması
FUE tekniğinde herhangi kesi yapılmadan saç kökleri greftler halinde donör bölgeden teker teker toplanır. Greftler uyuşturulan donör bölgeden mikro motor olarak adlandırılan cihazlarda bulunan “punch”lar ile tek tek çıkarılır. Punchlar 0,7-0,8 mm kalınlığında olduğu için donör bölgeye herhangi bir zarar vermemektedir.

2.Kanalların açılması 
Lokal anestezi uygulanan hastaya toplanan saç köklerinin ekilmesi için yapılan işlemdir. Saç köklerinin yerleştirilebilinmesi için uygun derinlik ve kalınlıkta kanallar açılır. Kişinin ekim sonrasında doğal bir görünüme sahip olması için açılan kanallar büyük önem taşımaktadır. Saç ekimindeki en önemli aşamalardan biri olan kanal açma işlemi kişiye en doğal görünümü kazandırmak adına tecrübeli ve uzman kadromuz tarafından özenle gerçekleştirilir. 

3.Hedeflenen bölgeye greftlerin ekilmesi 
Açılan kanallara toplanan saç kökleri yerleştirilmeye başlanır. Bu aşamanın süresi ekilecek olan saç kökü sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ekimde en önemli olan noktalardan biri de saç köklerinin açıkta kalmamasıdır. Ekilen saçların verimli bir şekilde tutunması ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasını amaçlanmaktadır. Bu sebeple saç kökler özenle dış etkenlerden zarar görmeyecek şekilde yerleştirilmelidir. İşlemler tamamlandıktan sonra ekim yapılan bölge bir günlüğüne bandajlanarak kapatılır. 

Saç ekimi sonrasında neler yapılmalıdır?
Hastalarda gözlemlenebilecek hafif ağrılar için ağrı kesici, enfeksiyon riskini de önlem için verilen antibiyotik tedavisi uygulanmalıdır. 

Ekilen saç kökleri bir hafta içerisinde ekildiği bölgede sağlamlaşır. Bu sebeple ekim işleminin ardından yıkama işlemlerine ekstra özen gösterilmelidir. İyileşme sürecinin kısalması için her gün kabuklar temizlenecek şekilde yıkama gerçekleştirilmelidir. Yıkama yumuşak haraketlerle sadece avuç içi ve parmaklar kullanılarak gerçekleştirilmelidir. 10 gün içerisinde kabuklanmalar temizlenmiş olacaktır. 

İşlem ardından saç kökleri 2-3 hafta uzadıktan sonra kırılarak dökölme gözlenmektedir. Kırılarak döküldüğü sırada kökler ise daha sağlam bir şekilde yerleşme sağlayacaktır. Saç kökleri dinlendikten ve sağlam bir şekilde yerleştikten sonra tekrar uzamaya başlayacaktır. 

BİLGİ ALMAK İÇİN
FORMU DOLDURUN!