DHI Saç Ekimi

“Doğrudan Saç Ekimi”  saçı kısaltmadan, daha sık ekim sağlayan yöntemdir. Uzman kişiler tarafından kullanılan DHI kalemi ile greftler toplanıp, saç derisine yerleştirilir. Toplama ve yerleştirme işlemlerinin aynı seansta yapılması ve iyileşme süresinin daha kısa olması sebebiyle tercih edilen bir yöntemdir.

DHI saç ekimi saç diplerinize herhangi bir cerrahi işlem uygulanmadan ve var olan saçlarınıza zarar verilmeden uygulanır. DHI saç ekimindeki amaç aradaki saç kökleriniz arasındaki boşluklara odaklanılarak daha yoğun bir saç görünümü elde etmektir.

DHI saç ekimi nasıl uygulanır?
Öncelikle uygulama yapılması planlanan hastaya saç analizi yapılır. Saç analizi ile saçın yapısı, greftlerin sayısı ve durumu, dökülme sebebi ve oranı incelenir.

Saç yoğunluğunun olduğu bölge donör olarak seçilir ve greftlerin toplanacağı bölgeye lokal anestezi uygulanır.
Uzmanların kullandığı medikal kalem ile donör bölgeden greftler toplanır.

Greftler herhangi bir kanal açma veya bekleme işlemine gerek kalmadan hedeflenen bölgelere kalem yardımıyla ekilir. 

Kalem ile ekim uzman kadromuz tarafından saç köklerinin yapısı saçların açısı göz önünde bulundurularak yapılır. 

DHI saç ekimi sağlıklı saç köklerine herhangi bir zarar vermeden, saçları sıkıştırılacak bir ekim gerçekleştirebildiği için avantajlı bir yöntemdir. 

DHI saç ekiminin avantajları nelerdir? 

  • Kanal açma gibi herhangi bir cerrahi işlem gerektirmediği için iyileşme süreci daha kısa olan bir işlemdir. 
  • Kullanılan medikal kalem sayesinde toplama ve ekim arasındaki bekleme süresi kısaldığı için kök kaybı riski azaltılmış olur. 
  • Medikal kalemle greft toplama ve ekim gerçekleştiği için daha farklı açılardan daha sağlıklı bir ekim gerçekleştirilebilir. 
  • Ekim sırasında var olan saç kökleri ve telleri hasar görmez, işlem için sağlıklı saçların çok kısa kesilmesine gerek duyulmaz. 
  • Cilde kesi açılmadan ve sağlık saçlar traş edilmeden gerçekleştirilen bir ekim yöntemidir.

BİLGİ ALMAK İÇİN
FORMU DOLDURUN!