DOLGU UYGULAMALARI

Botulinum Toksin Uygulamaları

Botulinum Toksin Uygulamaları

Botulinum toksin enjektesi ile mimik çizgileri, terleme, migren, gummy smile, çene şekillendirme ve diş sıkma tedavileri yapılabilmektedir.

Dermal Dolgu

Dermal Dolgu

Yaşlanmayla birlikte boyun çizgileri de yavaş yavaş belirgin hale gelmeye başlar. Dermal dolgu (dermal filler) enjeksiyonu ile boyun çizgileri başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Çene dolgusu 2 amaçla yapılabilir; daha genç görünmek ve daha güzel görünmek. Yaşla birlikte kafatası kemikleri yer değiştirmektedir. Çene (chin) kemiği de bu durumdan etkilenmektedir.

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu iki amaçla uygulanabilir. Daha genç bir görünüm için ve daha güzel görünmek için. Bazı kişiler yapısal olarak dolgun dudaklara sahipken diğerleri daha ince bir dudak yapısından şikayetçi olabilirler.

Göz Altı Dolgusu

Göz Altı Dolgusu

Tear through denilen yapı gözün iç kısmından başlayarak aşağı ve dışarı doğru uzanan çöküklüktür. Bazı durumlarda simetrik olarak gözün dış kısmından aşağı ve içeri doğru çöküklük gözlenebilmektedir.

Kaş Çatma Çizgileri Dolgusu

Kaş Çatma Çizgileri Dolgusu

Hasta mimik yapmazken çizgi belirgin ve bu bölgenin düz olmasını istiyorsa sadece botox enjeksiyonu ile bu bölgedeki kasların rahatlatılması istenen sonucu vermeyecektir.

Koltuk Altı Terleme

Koltuk Altı Terleme

Koltuk altı terleme oldukça sık rastlanan ve rahatsız edici bir problemdir. İnce uçlu iğneler yardımıyla uygulanan botulinium toksin tedavileri problem gidermede oldukça başarılıdır.

Marionette Çizgileri

Marionette Çizgileri

Marionette çizgileri tedavisinde dudak kenarlarını aşağı çeken DAO kasına botulinium toksin (muscle relaxing injections) uygulanarak rahatlatılması hızlı ve etkili sonuçlar için tercih edilmelidir.

Nazolabial Bölge Dolgusu

Nazolabial Bölge Dolgusu

Nazolabial bölge terimi burun kenarından ağız köşesine uzanan oluğu anlatmak üzere kullanılır. Hastaların çoğu erken yaşlardan itibaren nazolabial bölgedeki çizgilerden yakınır.